Eng

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Забележителности
Музейни обекти
  Исторически музей
  Белоградчишка крепост
  Пещера "Магура"
  Художествена галерия
  Природонаучен музей
Туристическо обслужване
  Работно време
  Входни такси
Временни изложби
Музейни издания
Археологически разкопки
За нас

Културен календар  на Исторически музей – Белоградчик за 2019 година

Първата половина на месец февруари -
Посещение на Историческия музей от ученически класове, по повод годишнината от Освобождението на град Белоградчик от Османско владичество.
Организатори: Исторически музей, Начално училище „Васил Левски”, Средно училище „Христо Ботев”.

19 февруари 2019г.
Отбелязване 146 години от гибелта на Васил Левски.
Организатори: Исторически музей, Начално училище „Васил Левски”.

25 февруари 2019г.
Тържествено честване на 141 години от Освобождението на Белоградчик от Османско владичество.
Организатори: Община Белоградчик, Исторически музей, Народно читалище "Развитие-1896.", Младежки дом, Детски комплекс.

03 март 2019г.
141 години от Освобождението на България - Тържествено честване на Националния празник на Р. България.

18 май 2019г.
По повод Международния ден на музеите, организиране на среща с ученици.

24 май 2019г.
Тържествено честване на 24 май – Ден на българската просвета и култура и славянската писменост.

Организатори: Община Белоградчик, Исторически музей, Народно читалище "Развитие-1896.", Младежки дом, Детски комплекс, Начално училище „Васил Левски”,Средно училище „Христо Ботев”.

29 май 2019г.
Тържествено честване на 169 години от Белоградчишкото въстание от 1850 г.
Организатори:Община Белоградчик, Исторически музей, Народно читалище "Развитие-1896.", Начално училище „Васил Левски”, Средно училище „Христо Ботев”.

30 юни 2019г.
Фолклорен фестивал „От Тимок до Искър”.

Организатори: Министерство на културата, Областна администрация, Община Белоградчик, Младежки дом, Детски комплекс, Исторически музей, Народно читалище "Развитие-1896."

Месец юли 2019г.
Летен оперен фестивал "Опера на върховете -"Белоградчишки скали".
Организатори: Община Белоградчик, Исторически музей, Народно читалище "Развитие-1896.", Детски комплекс.

Месец юли 2019г.
Изложба на Йоана Кемилева, Вълчо Вълчев, Теодора Вълчева. Организатори: Община Белоградчик, Исторически музей.

Месец август 2019г.
Изложба „15-ти Пехотен Ломски полк”. Организатори: Община Белоградчик, Исторически музей.

06 септември 2019г.
Тържествено честване на 134-та годишнина от Деня на Съединението.
Организатори: Община Белоградчик, Исторически музей, Народно читалище "Развитие-1896.", Детски комплекс, Младежки дом.

22 септември 2019г.
Честване Деня на независимостта на България.
Организатори: Община Белоградчик,Исторически музей, Народно читалище "Развитие-1896.", Детски комплекс, Младежки дом.

Месец октомври 2019г.
Изложба - живопис на Маргарита Радославова. Организатори: Община Белоградчик, Исторически музей

01 ноември 2019г.
Ден на народните будители.