Eng

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Забележителности
Музейни обекти
  Исторически музей
  Белоградчишка крепост
  Пещера "Магура"
  Художествена галерия
  Прородонаучен музей
Туристическо обслужване
  Работно време
  Входни такси
Временни изложби
Музейни издания
Археологически разкопки
За нас

Културен календар  на Исторически музей – Белоградчик за 2014 година

1. В началото на януари съвместно със СОУ „Христо Ботев” - организиране на поетична вечер, посветена на  годишнината от рождението на Христо Ботев.

2. Съвместно с НУ”Васил Левски” тържествено отбелязване 141 години от обесването от  Апостола на Свободата.

3.   Във връзка с 136 години от Освобождението на Белоградчик /25 февруари/         организиране:
- беседи под надслов: ”Социално-икономически статус на опълченците след Освобождението”
-  радиопредавания на тема”Взех участие в свещената война”.

4. Отбелязване денят на българската археология - 22.02.2014 г. с тематична радио беседа под надслов: ”Археологическо проучване на пещерите в Белоградчишко”

5.   Обход на вътрешните водоеми  с цел преброяване на водоплаващи птици и заснемането им.

6.   На 3 март тържествено честване: Освобождението на България и Освобождението на Белоградчик от турско робство.

7.   В края на месец март организиране в художествен отдел  изложба на жени –художнички от Белоградчик.

8.   В началото на месец април отбелязване :
- седмицата на гората с дискусия в Младежкия дом на тема”Хубава си моя горо”.

9.   Съвместно с Младежки дом  организиране на концерт и екоарт по повод  Денят на земята.

10. На Велики четвъртък представяне на есе по местния радиовъзел под  надслов:”На Великден всичко е шарено”.

11. Във връзка с международния ден на музеите организиране среща с деца от НУ”Христо Ботев”на тема: „ Аз помня”-

12. Тържествено отбелязване на 164 години  от Въстанието от 1850 лето.
13. В началото на м. юни  организиране изложба  на школата по  изобразително изкуство  при ЦРД.

14. Откриване на археологическия сезон на 3 юни.

15. Края на месец август откриване  изложба  от фонда на галерия „Савчеви” гр. Оряхово.

16. Участие в тържественото честване Денят на Съединението.

17. Презентация на резултатите от  археологическо лято 2014 - 15 октомври .

18. Участие в отбелязване  Денят на народните будители.

19. Изложба на художници от град Княжевац- ноември